Jak zacząć nagrywać InstaStories?

Jak zacząć nagrywać InstaStories?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Instagramowe stories to popularna forma komunikacji twórców internetowych z obserwatorami. Jak tworzyć ciekawe, naturalne i angażujące relacje, które spotkają się z przyjaznym odbiorem followersów?

Stylizacja i makijaż dodadzą pewności siebie

Jak nas widzą, tak nas piszą – jeśli chcemy, aby relacja była atrakcyjna nie tylko pod względem treści, ale i odbioru wizualnego, zadbajmy o ładny wygląd – ulubione ubranie i lekki makijaż sprawią, że nie tylko będziemy lepiej się prezentować, ale też poczujemy się pewniej przed kamerą smartfona. Zamiast makijażu możemy oczywiście użyć jednego z wielu ciekawych filtrów, jakie oferuje nam Instagram (wiele influencerek używa filtra Lisa and Lena).

Nagrywanie filmików w pionie i używanie aplikacji graficznych

Warto podczas nagrywania trzymać telefon nieco od góry – taki kadr sprawi, że będziemy wyglądać korzystnie i szczupło. Jeśli chcemy serwować obserwatorom jak najatrakcyjniejsze InstaStories, korzystajmy z aplikacji takich jak np. Canva, Unfold, StoryArt czy Stories Edit. Nie zapominajmy o dodawaniu napisów -–może to być ogólny skrót tego, o czym mówimy lub szczegółowa wypowiedź (niektórzy korzystają z Instagrama nocą lub są głuchoniemi – warto o nich pomyśleć i dodać warstwę tekstową).

Dobre światło to podstawa

Starajmy się nagrywać relacje przy naturalnym, a nie sztucznym świetle. Zwróćmy uwagę, o jakiej porze dnia wnętrze naszego mieszkania czy domu jest najlepiej oświetlone. Wpadające do pomieszczenia promienie słońca mogą pozytywnie wpływać na kadr albo wręcz przeciwnie – wówczas nasz film może być zbyt ciemny lub prześwietlony.

Uśmiech zawsze przyciąga innych ludzi

Warto pamiętać o życzliwym nastawieniu i byciu uśmiechniętym podczas tworzenia relacji – obserwatorzy z pewnością wyczują naszą pozytywną energię i będą zainteresowani kolejnymi „produkcjami”. Jednocześnie bądźmy dla siebie wyrozumiali – jeśli mamy gorszy dzień, nagrajmy InstaStory jutro.

Temat InstaStories – o czym chcemy mówić?

Wiele początkujących osób popełnia błąd i nagrywa relacje bez żadnego planu – warto zastanowić się, a najlepiej napisać na kartce temat i kilka punktów, jakie chcemy poruszyć. Może to być wydarzenie, w którym bierzemy udział, recenzja produktu, dzielenie się pasją, polecanie innych, inspirujących nas osób, czy pokazanie kulis swojej pracy. Dzięki ustaleniu konkretnego tematu nie będziemy się gubić i jąkać podczas mówienia do smartfona.

Swoboda i komfortowe warunki podczas nagrywania

Jeśli chcemy, aby nasza relacja wyglądała na naturalną, zapewnijmy sobie maksymalnie komfortowe warunki w czasie nagrywania InstaStories. Jeżeli czujemy się skrępowani w obecności osób postronnych, twórzmy relacje wtedy, gdy nikogo nie ma w pobliżu. 

Odpowiednie opracowanie treści – nie publikuj InstaStories w pośpiechu

Zanim opublikujemy InstaStories, warto poświęcić nieco czasu na uporządkowanie treści – tak, aby relacja miała wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Obserwatorzy z pewnością docenią dopracowane i przemyślane InstaStories. Przed publikacją możemy wysłać filmik do zaufanych osób i zapytać o ich odczucia. Feedback od najbliższych może sprawić, że otrzymamy cenne wskazówki, dzięki którym nasze instagramowe relacje będą coraz lepsze. 

Każdy moment jest dobry, by zacząć!

Część osób zwleka z rozpoczęciem nagrywania InstaStories do chwili, aż ich konto „urośnie” i zyska większą liczbę obserwatorów – a przecież „idealny” moment może nigdy nie nadejść, jeśli na instagramowym profilu będą tylko sporadycznie dodawane zdjęcia. Warto odstawić na bok takie negatywne przekonania i zacząć nagrywać relacje właśnie teraz, w tej chwili!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym poradom nagrywanie relacji na Instagrama nie będzie dla was dużym wyzwaniem, szybko nabierzecie wprawy i zyskacie wielu nowych followersów. 

codeditional

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią firmę do realizacji instalacji elektrycznych w domu i biurze?
Jak wybrać odpowiednią firmę do realizacji instalacji elektrycznych w domu i biurze?
Wybór odpowiedniej firmy do montażu instalacje elektryczne to poważny krok. Odkryj na co zwrócić uwagę, aby podjąć dobrą decyzję, zarówno dla Twojego domu, jak i biura.
Poradnik dla początkujących: Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Poradnik dla początkujących: Jak wybrać odpowiednie elementy do budowy swojego pierwszego robota
Poznaj podstawy budowy robota - od wyboru odpowiednich komponentów po sklejanie części. Artykuł zapewnia wiedzę niezbędną dla początkujących entuzjastów robotyki.
Poradnik, jak wybrać optymalne oprawy oświetleniowe dla twojego domu
Poradnik, jak wybrać optymalne oprawy oświetleniowe dla twojego domu
Odkryj, jak oprawy oświetleniowe mogą zmienić wygląd twojego domu i dowiedz się, które z nich będą najlepsze dla każdego pomieszczenia.
Ostatnie wpisy