Jak zacząć nagrywać InstaStories?

Jak zacząć nagrywać InstaStories?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Instagramowe stories to popularna forma komunikacji twórców internetowych z obserwatorami. Jak tworzyć ciekawe, naturalne i angażujące relacje, które spotkają się z przyjaznym odbiorem followersów?

Stylizacja i makijaż dodadzą pewności siebie

Jak nas widzą, tak nas piszą – jeśli chcemy, aby relacja była atrakcyjna nie tylko pod względem treści, ale i odbioru wizualnego, zadbajmy o ładny wygląd – ulubione ubranie i lekki makijaż sprawią, że nie tylko będziemy lepiej się prezentować, ale też poczujemy się pewniej przed kamerą smartfona. Zamiast makijażu możemy oczywiście użyć jednego z wielu ciekawych filtrów, jakie oferuje nam Instagram (wiele influencerek używa filtra Lisa and Lena).

Nagrywanie filmików w pionie i używanie aplikacji graficznych

Warto podczas nagrywania trzymać telefon nieco od góry – taki kadr sprawi, że będziemy wyglądać korzystnie i szczupło. Jeśli chcemy serwować obserwatorom jak najatrakcyjniejsze InstaStories, korzystajmy z aplikacji takich jak np. Canva, Unfold, StoryArt czy Stories Edit. Nie zapominajmy o dodawaniu napisów -–może to być ogólny skrót tego, o czym mówimy lub szczegółowa wypowiedź (niektórzy korzystają z Instagrama nocą lub są głuchoniemi – warto o nich pomyśleć i dodać warstwę tekstową).

Dobre światło to podstawa

Starajmy się nagrywać relacje przy naturalnym, a nie sztucznym świetle. Zwróćmy uwagę, o jakiej porze dnia wnętrze naszego mieszkania czy domu jest najlepiej oświetlone. Wpadające do pomieszczenia promienie słońca mogą pozytywnie wpływać na kadr albo wręcz przeciwnie – wówczas nasz film może być zbyt ciemny lub prześwietlony.

Uśmiech zawsze przyciąga innych ludzi

Warto pamiętać o życzliwym nastawieniu i byciu uśmiechniętym podczas tworzenia relacji – obserwatorzy z pewnością wyczują naszą pozytywną energię i będą zainteresowani kolejnymi „produkcjami”. Jednocześnie bądźmy dla siebie wyrozumiali – jeśli mamy gorszy dzień, nagrajmy InstaStory jutro.

Temat InstaStories – o czym chcemy mówić?

Wiele początkujących osób popełnia błąd i nagrywa relacje bez żadnego planu – warto zastanowić się, a najlepiej napisać na kartce temat i kilka punktów, jakie chcemy poruszyć. Może to być wydarzenie, w którym bierzemy udział, recenzja produktu, dzielenie się pasją, polecanie innych, inspirujących nas osób, czy pokazanie kulis swojej pracy. Dzięki ustaleniu konkretnego tematu nie będziemy się gubić i jąkać podczas mówienia do smartfona.

Swoboda i komfortowe warunki podczas nagrywania

Jeśli chcemy, aby nasza relacja wyglądała na naturalną, zapewnijmy sobie maksymalnie komfortowe warunki w czasie nagrywania InstaStories. Jeżeli czujemy się skrępowani w obecności osób postronnych, twórzmy relacje wtedy, gdy nikogo nie ma w pobliżu. 

Odpowiednie opracowanie treści – nie publikuj InstaStories w pośpiechu

Zanim opublikujemy InstaStories, warto poświęcić nieco czasu na uporządkowanie treści – tak, aby relacja miała wstęp, rozwinięcie i zakończenie. Obserwatorzy z pewnością docenią dopracowane i przemyślane InstaStories. Przed publikacją możemy wysłać filmik do zaufanych osób i zapytać o ich odczucia. Feedback od najbliższych może sprawić, że otrzymamy cenne wskazówki, dzięki którym nasze instagramowe relacje będą coraz lepsze. 

Każdy moment jest dobry, by zacząć!

Część osób zwleka z rozpoczęciem nagrywania InstaStories do chwili, aż ich konto „urośnie” i zyska większą liczbę obserwatorów – a przecież „idealny” moment może nigdy nie nadejść, jeśli na instagramowym profilu będą tylko sporadycznie dodawane zdjęcia. Warto odstawić na bok takie negatywne przekonania i zacząć nagrywać relacje właśnie teraz, w tej chwili!

Mamy nadzieję, że dzięki naszym praktycznym poradom nagrywanie relacji na Instagrama nie będzie dla was dużym wyzwaniem, szybko nabierzecie wprawy i zyskacie wielu nowych followersów. 

codeditional

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cyberbezpieczeństwo: Jakie są najważniejsze zagrożenia i jak się przed nimi chronić?
Cyberbezpieczeństwo: Jakie są najważniejsze zagrożenia i jak się przed nimi chronić?
Cyberbezpieczeństwo jest kluczowe w erze cyfrowej. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zagrożenia i jak chronić się przed nimi.
Programowanie CNC – co to jest i jak działa?
Programowanie CNC – co to jest i jak działa?
Programowanie CNC to proces tworzenia kodu sterującego maszyną CNC, który pozwala na precyzyjne wykonanie konkretnych operacji na materiałach takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. W tym artykule omówimy, czym jest programowanie CNC, jak działa oraz jakie są korzyści z jego wykorzystania.
Zestaw startowy dla entuzjastów elektroniki – jak dokonać właściwego wyboru
Zestaw startowy dla entuzjastów elektroniki – jak dokonać właściwego wyboru
Odkryj nasz przewodnik, który pomoże Ci wybrać najlepszy zestaw startowy dla elektroniki. Porównaj różne zestawy dostępne na electronicsafterhours.com i zdecyduj, który najbardziej spełnia Twoje oczekiwania.
Ostatnie wpisy