Oryginalne oprogramowanie – sposób na zabezpieczenie danych

Oryginalne oprogramowanie – sposób na zabezpieczenie danych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadasz w domu komputer, laptop czy telefon? W takim razie codziennie Twój sprzęt jest zagrożony atakami hakerskimi, wirusami etc. W jaki sposób chronić informacje? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Zadbaj o oryginalny system 

Logo Windows 10 na ekranie telefonu
(fot. SOPA Images / LightRocket / Getty Images)

Technologia oferuje szereg możliwości, które pomogą Ci zadbać o Twoje oprogramowanie, zarówno do firmowego użytku, jak i prywatnego w domowym zaciszu. Windows 10 Professional to dominant na rynku, jeśli chodzi o zabezpieczenia. Przede wszystkim dlatego, że jego najlepsza wersja (Windows 10 Pro Box), którą rekomendujemy: 

 • wciąż jest na bieżąco aktualizowana i udoskonalana 
 • czerpie wszystko, co najlepsze z poprzednich wersji Windows 7 i Windows 8.1
 • posiada ogromną bazę zabezpieczeń m.in. Windows Defender, Windows Information Protection (WIP), BitLocker i BitLocker To Go 

Posiadanie licencjonowanego programu jest ważne, ponieważ “pirackie” systemy są po prostu w znacznej mierze bardziej zagrożone atakami. Poza tym lepiej zainwestować w coś, co da zysk, niż stratę, ponieważ korzystanie z nielicencjonowanego Windowsa niesie ze sobą konsekwencje prawne. 

Dlaczego Windows Pro, a nie Home? 

Trzy kłódki
(fot. Fly:D, źródło: unsplash.com)

Na rynku istnieją dwie wersje Windowsa. Pierwsza z nich jest w głównej mierze dedykowana  firmom, a druga z kolei jest przeznaczona dla osób, które chcą korzystać z usług Microsoftu w domu. Różnice widać w dwóch aspektach. 

 1. Pro posiada funkcję szyfrowania urządzenia BitLocker – funkcja ta zostaje aktywowana, jeśli elektronika zostanie skradziona. Wówczas system włącza całkowitą blokadę i uniemożliwia funkcjonowanie w systemie. 
 2. Pro oferuje Windows Information Protection (WIP) – zapewnia ochronę i zapobiega wyciekom danych firmowych. 

Są to znaczące funkcje, które chronią Twoje dane przed niepożądanymi skutkami braku zabezpieczeń. Od Ciebie zależy to, czy dane Twoje i Twojej firmy będą chronione w odpowiedni sposób.

Oprócz tego Home nie odstaje wymownie od Pro. Obie wersje mają m.in.: 

 • Windows Hello, 
 • Szyfrowanie urządzenia, 
 • Zaporę i ochronę sieci, 
 • Ochronę w Internecie, 
 • Kontrolę rodzicielską/ochronną, 
 • Bezpieczny rozruch, 
 • Program antywirusowy Windows Defender. 

Duży wybór 

Logo Windows 10 w tle i logo Instagrama na telefonie
(fot. Anadolu Agency / Anadolu Agency / Getty Images)

Dostępna jest klasyczną wersja Windows 10 Home, ale można również znaleźć rozbudowane wersje systemu od Microsoftu, na każdą kieszeń. Należą do nich:

 • Windows 10 Pro Box (1089,01 zł) 
 • Windows 10 Pro OEM 64-bit (699 zł) 
 • Windows 10 Pro ESD (999,01 zł) 
 • Windows 10 Pro OEM 32 bit (699 zł) 

Wersje te przede wszystkim różnią się cenowo, ale także rodzajami licencji (BOX, OEM, ESD), nośnikami (pendrive, DVD, wersja cyfrowa) czy architekturą (32-bit, 64-bit). Mimo wszystko oferowane oprogramowania są z najwyżej półki i zapewniają bezpieczeństwo kluczowych dokumentów dla Twojej firmy, czy chociażby dla prywatnej korespondencji. 

Co nas chroni 

Zamknięta kłódka na ekranie telefonu
(fot. Franck, źródło: unsplash.com)

Jeśli już decydujesz się na zakup oprogramowania Windows 10 Professional, nie martw się o to, że nie masz wiedzy na temat antywirusów. Nie musisz dodatkowo instalować zewnętrznego programu. Windows 10 posiada Windows Defender, który w pełni chroni Twoje dane. Funkcja ta oferuje również: 

 • zaporę sieciową 
 • kontrolę aplikacji 
 • funkcje zabezpieczeń (np. logowania) 

Dodatkowo też nie będzie atakować Cię powiadomieniami co kilka minut. To Ty decydujesz, kiedy chcesz przeprowadzić analizę zagrożeń. Posiadanie innych antywirusów może znacząco spowolnić system, a nawet być wirusem (trojan). 

Bądź bliżej technologii i nie czekaj. Już teraz zadbaj o to, aby Twoje dane były zabezpieczone. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł wytłumaczył Ci, jak oryginalne oprogramowanie Microsoftu pomaga zabezpieczać Twoje dane. Jak ważne jest to, aby zadbać o oryginalny system i jak Windows Defender, BitLocker czy Windows Information Protection chroni Twoje urządzenie. 

codeditional

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Automatyzacja procesów w firmie IT – klucz do zwiększenia efektywności
Automatyzacja procesów w firmie IT – klucz do zwiększenia efektywności
Odkryj korzyści płynące z automatyzacji procesów w branży IT. Dowiedz się, jak technologia umożliwia zwiększenie efektywności w firmie i daje przewagę konkurencyjną.
Jak technologia zintegrowanych paneli solarnych zmienia oblicze nowoczesnej architektury
Jak technologia zintegrowanych paneli solarnych zmienia oblicze nowoczesnej architektury
Artykuł omawia, jak innowacyjne zastosowanie technologii zintegrowanych paneli solarnych wpływa na kształt i estetykę współczesnych konstrukcji, zmniejszając jednocześnie nasz ślad węglowy.
Jak wybrać system zabezpieczeń domu?
Jak wybrać system zabezpieczeń domu?
Odkryj, jak skutecznie i mądrze wybrać idealny system zabezpieczeń do twojego domu. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę i jakie wybrać rozwiązania, by zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczeństwo.
Ostatnie wpisy