Oryginalne oprogramowanie – sposób na zabezpieczenie danych

Oryginalne oprogramowanie – sposób na zabezpieczenie danych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Posiadasz w domu komputer, laptop czy telefon? W takim razie codziennie Twój sprzęt jest zagrożony atakami hakerskimi, wirusami etc. W jaki sposób chronić informacje? Tego dowiesz się z naszego artykułu. 

Zadbaj o oryginalny system 

Logo Windows 10 na ekranie telefonu
(fot. SOPA Images / LightRocket / Getty Images)

Technologia oferuje szereg możliwości, które pomogą Ci zadbać o Twoje oprogramowanie, zarówno do firmowego użytku, jak i prywatnego w domowym zaciszu. Windows 10 Professional to dominant na rynku, jeśli chodzi o zabezpieczenia. Przede wszystkim dlatego, że jego najlepsza wersja (Windows 10 Pro Box), którą rekomendujemy: 

 • wciąż jest na bieżąco aktualizowana i udoskonalana 
 • czerpie wszystko, co najlepsze z poprzednich wersji Windows 7 i Windows 8.1
 • posiada ogromną bazę zabezpieczeń m.in. Windows Defender, Windows Information Protection (WIP), BitLocker i BitLocker To Go 

Posiadanie licencjonowanego programu jest ważne, ponieważ “pirackie” systemy są po prostu w znacznej mierze bardziej zagrożone atakami. Poza tym lepiej zainwestować w coś, co da zysk, niż stratę, ponieważ korzystanie z nielicencjonowanego Windowsa niesie ze sobą konsekwencje prawne. 

Dlaczego Windows Pro, a nie Home? 

Trzy kłódki
(fot. Fly:D, źródło: unsplash.com)

Na rynku istnieją dwie wersje Windowsa. Pierwsza z nich jest w głównej mierze dedykowana  firmom, a druga z kolei jest przeznaczona dla osób, które chcą korzystać z usług Microsoftu w domu. Różnice widać w dwóch aspektach. 

 1. Pro posiada funkcję szyfrowania urządzenia BitLocker – funkcja ta zostaje aktywowana, jeśli elektronika zostanie skradziona. Wówczas system włącza całkowitą blokadę i uniemożliwia funkcjonowanie w systemie. 
 2. Pro oferuje Windows Information Protection (WIP) – zapewnia ochronę i zapobiega wyciekom danych firmowych. 

Są to znaczące funkcje, które chronią Twoje dane przed niepożądanymi skutkami braku zabezpieczeń. Od Ciebie zależy to, czy dane Twoje i Twojej firmy będą chronione w odpowiedni sposób.

Oprócz tego Home nie odstaje wymownie od Pro. Obie wersje mają m.in.: 

 • Windows Hello, 
 • Szyfrowanie urządzenia, 
 • Zaporę i ochronę sieci, 
 • Ochronę w Internecie, 
 • Kontrolę rodzicielską/ochronną, 
 • Bezpieczny rozruch, 
 • Program antywirusowy Windows Defender. 

Duży wybór 

Logo Windows 10 w tle i logo Instagrama na telefonie
(fot. Anadolu Agency / Anadolu Agency / Getty Images)

Dostępna jest klasyczną wersja Windows 10 Home, ale można również znaleźć rozbudowane wersje systemu od Microsoftu, na każdą kieszeń. Należą do nich:

 • Windows 10 Pro Box (1089,01 zł) 
 • Windows 10 Pro OEM 64-bit (699 zł) 
 • Windows 10 Pro ESD (999,01 zł) 
 • Windows 10 Pro OEM 32 bit (699 zł) 

Wersje te przede wszystkim różnią się cenowo, ale także rodzajami licencji (BOX, OEM, ESD), nośnikami (pendrive, DVD, wersja cyfrowa) czy architekturą (32-bit, 64-bit). Mimo wszystko oferowane oprogramowania są z najwyżej półki i zapewniają bezpieczeństwo kluczowych dokumentów dla Twojej firmy, czy chociażby dla prywatnej korespondencji. 

Co nas chroni 

Zamknięta kłódka na ekranie telefonu
(fot. Franck, źródło: unsplash.com)

Jeśli już decydujesz się na zakup oprogramowania Windows 10 Professional, nie martw się o to, że nie masz wiedzy na temat antywirusów. Nie musisz dodatkowo instalować zewnętrznego programu. Windows 10 posiada Windows Defender, który w pełni chroni Twoje dane. Funkcja ta oferuje również: 

 • zaporę sieciową 
 • kontrolę aplikacji 
 • funkcje zabezpieczeń (np. logowania) 

Dodatkowo też nie będzie atakować Cię powiadomieniami co kilka minut. To Ty decydujesz, kiedy chcesz przeprowadzić analizę zagrożeń. Posiadanie innych antywirusów może znacząco spowolnić system, a nawet być wirusem (trojan). 

Bądź bliżej technologii i nie czekaj. Już teraz zadbaj o to, aby Twoje dane były zabezpieczone. Mamy nadzieję, że powyższy artykuł wytłumaczył Ci, jak oryginalne oprogramowanie Microsoftu pomaga zabezpieczać Twoje dane. Jak ważne jest to, aby zadbać o oryginalny system i jak Windows Defender, BitLocker czy Windows Information Protection chroni Twoje urządzenie. 

codeditional

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Facebook kids – na czym polega aplikacja?
Facebook kids – na czym polega aplikacja?
Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, który dotarł do każdego zakątka świata. W sieci możemy znaleźć Facebook Messenger Kids, […]
Zarządzaj utrzymaniem ruchu w swojej firmie w bardziej efektywny sposób – mobilny system CMMS
Zarządzaj utrzymaniem ruchu w swojej firmie w bardziej efektywny sposób – mobilny system CMMS
W dzisiejszych czasach utrzymanie ruchu w zakładach przemysłowych jest niezwykle istotnym aspektem, który ma wpływ na efektywność produkcji, koszty i bezpieczeństwo pracy. Wyzwaniem dla pracowników zajmujących się utrzymaniem ruchu jest zarządzanie danymi i informacjami o stanie technicznym maszyn i urządzeń. W tym celu coraz częściej stosuje się mobilne systemy CMMS, które pozwalają na łatwe zarządzanie i monitorowanie utrzymania ruchu w zakładach przemysłowych. W poniższym artykule przedstawiamy najważniejsze zalety stosowania mobilnego systemu CMMS.
Programowanie CNC – co to jest i jak działa?
Programowanie CNC – co to jest i jak działa?
Programowanie CNC to proces tworzenia kodu sterującego maszyną CNC, który pozwala na precyzyjne wykonanie konkretnych operacji na materiałach takich jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne. W tym artykule omówimy, czym jest programowanie CNC, jak działa oraz jakie są korzyści z jego wykorzystania.
Ostatnie wpisy