Najlepsze darmowe narzędzia do grafik w social mediach

Narzędzia
Najlepsze darmowe narzędzia do grafik w social mediach
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Być może w przeszłości unikałeś tworzenia wizerunku, ale pojawiły się nowe narzędzia, dzięki którym potęga marketingu wizualnego jest w Twoich rękach. 

Odpowiednia grafika może nie tylko opowiedzieć historię Twojej firmy, ale także zoptymalizować wrażenia konsumentów. W tym artykule przedstawimy Ci 4 aplikacje, które pomogą Ci łatwo tworzyć skuteczne wizualizacje dla mediów społecznościowych.

  1. Canva

Canva stała się jednym z najbardziej popularnych  narzędzi graficznych w mediach społecznościowych dla właścicieli małych i dużych przedsiębiorców. Jeśli nigdy nie wyobrażałeś sobie siebie jako projektanta i nie masz umiejętności w zakresie Photoshopa, to jest to narzędzie dla Ciebie!

Chcesz stworzyć obraz na Twittera, Facebooka, Pinteresta lub Google+? Canva oferuje Ci wstępnie zaprojektowaną grafikę, która pozwala na pełną personalizację dzięki prostemu narzędziu typu „przeciągnij i upuść”.

Z menu wyboru projektu możesz wybrać układ, wyszukiwać obrazy, kupować zdjęcia stockowe, dodawać efekty do obrazu oraz dostosowywać wygląd i styl tak, aby pasował do palety kolorów i czcionek Twojej marki.

  2. Over

Over to aplikacja dostępna na Androida i iPhone’a. Dzięki Over możesz zmienić swoje urządzenie mobilne w podręczne studio projektowe.

Jako aplikacja do edycji zdjęć Over ułatwia dodawanie tekstu, wybieranie tła, czcionki i zapisywanie lub przesyłanie bezpośrednio do sieci społecznościowych. Zamiast zwyczajnie  publikować  cytat na Instagramie lub Facebooku, użyj Over, aby przekształcić swoje myśli w przyciągające wzrok obrazy.

  3. PiktoChart

Dzięki PiktoChart tworzenie własnych infografik nigdy nie było łatwiejsze. Ta bezpłatna aplikacja proponuje ponad 100 motywów dla infografik, raportów, banerów i prezentacji.

Po prostu wybierz swój szablon i w ciągu kilku minut wyedytuj i opublikuj swój projekt.

Intuicyjne narzędzia do edycji PiktoChart zapewniają elastyczność i kontrolę nad każdym aspektem projektu. Od tekstu po schemat kolorów, możesz dopasować swój branding do wstępnie zaprojektowanego szablonu.

  4. Skitch

Skitch to aplikacja internetowa opracowana przez Evernote. Jest również dostępny na iPhone’a i Androida, dzięki czemu jest potężnym narzędziem wieloplatformowym.

Skitch różni się od tradycyjnych narzędzi do edycji zdjęć. Nie znajdziesz unikalnych czcionek, nakładek czy fantazyjnych teł. To, co znajdziesz, to proste narzędzie zaprojektowane, aby pomóc Ci w oznaczaniu zdjęć, robieniu notatek na stronie internetowej, wskazywaniu lokalizacji na mapie lub dodawaniu adnotacji do pliku PDF.

To doskonałe narzędzie do komunikacji zespołowej lub szkolenia edukacyjnego. Na przykład jeśli musisz wyjaśnić swojemu asystentowi, jak dodać grafikę do posta na Facebooku. Zamiast po prostu wysyłać opis tekstowy, możesz pokazać wszystko krok po kroku przez Skitch.

Przeczytaj też: https://writtedly.pl/kacik-designera/monitor-dla-grafika-jakie-powinien-miec-parametry/

Zdjęcie główne: Ron Lach/pexels.com

codeditional

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapobiec przegrzewaniu się laptopa?
Jak zapobiec przegrzewaniu się laptopa?
Przegrzewanie się laptopa jest bardzo powszechnym problemem, który może prowadzić do poważnych uszkodzeń sprzętu. Aby zapobiec przegrzewaniu się laptopa, należy przestrzegać kilku ważnych zasad.
Dlaczego telefony bezprzewodowe są idealnym rozwiązaniem dla firm?
Dlaczego telefony bezprzewodowe są idealnym rozwiązaniem dla firm?
Telefony bezprzewodowe są popularne wśród firm. Dzięki swojej elastyczności i wielofunkcyjności są one idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. Przyjrzyjmy się zatem bliżej, dlaczego telefony bezprzewodowe stanowią częsty wybór firm.
Już niebawem mieszkanie bez wkładu własnego. Czy jednak aby na pewno?
Już niebawem mieszkanie bez wkładu własnego. Czy jednak aby na pewno?
W pierwszym etapie planowania ostatecznie dość niefortunnego tzw. Polskiego Ładu dowiedzieliśmy się o szeregu projektów socjalnych, które mogą pomóc Polakom. […]
Ostatnie wpisy